З 2016 року, фонд «Razom for Ukraine», в рамках програми «CO-PILOT», забезпечив постійну роботу міжнародних освітніх медичних місій в нашій країні. Їх роль в системі охорони здоров’я України обговорювали під час прес-конференції, яка відбулася у Києві 14 вересня.
У дискусії взяли участь Олександр Разумовський – член Американської кардіологічної асоціації та засновник нейросонологічної служби в лікарні Джона Хопкінса, Кен Грін – екс-командуючий ВМС США, співголова підкомітету військової медицини та охорони здоров’я ветеранів, Юрій Кучин – ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Евеліна Курілець – директорка БФ «Разом для України» та Катерина Потапова, лікарка-неврологиня, аспірантка та асистентка кафедри неврології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.
«Завдяки програмі «CO-PILOT», яку в Україні реалізовує «Разом для України», тисячі українських лікарів змогли отримати від своїх американських та європейських колег новий досвід виконання операцій. Особливо важливо, що ми змогли посилити цей напрямок в період повномасштабного вторгнення. Мінно-вибухові травми, щелепно-лицьова хірургія, підготовка до ампутацій та протезування – це основні наслідки війни, з якими зараз стикаються наші лікарі. Відповідно наша задача – відкрити для них світовий досвід по роботі з такими травмами, що ми і робимо», – підкреслила Евеліна Курілець, директорка БФ «Разом для України».
Крім того, в рамках прес-конференції обговорили: значення використання транскраніальної доплерографії, як частини нейрокритичної допомоги в умовах сучасної війни; цінність безперервного професійного розвитку в лікарській практиці; вплив медичних місій міжнародного рівня на українську медичну практику, пацієнтів та освітній процес в галузі охорони здоров’я.
Програма «CO-PILOT» реалізується фондом «RAZOM» спільно з партнерами протягом 2016-2023 років та привозить місії кращих американських та канадійських лікарів різних направлень: рекоструктруктивних хірургів, обличчя, голови та шиї, реконструкції ока, нейрохірургів, неврологів, ортопедів та травматологів.
Метою програми є підготовка в Україні професійних лікарів найвищого рівня, які б стали фундаментом для поширення новітніх знань та технологій серед всієї лікарської спільноти.
Результати роботи програми за 2016-2023 рр:
100+ лікарів та медичних працівників відвідали Україну
245+ проведено складних операцій
1500+ проконсультовано пацієнтів
120+ українських хірургів взяли участь у місії та підвищили свою кваліфікацію
2000+ хірургів з України переглянули онлайн-трансляції з операцій
10+ лікарів пройшли стажування в університетах США
20+ лікарень в Україні було залучено