Третій «Український саміт дій»: адвокація інтересів України для отримання необхідної допомоги, озброєння та посилення санкцій

У Вашингтоні завершився щорічний, третій за рахунком, «Український саміт дій». Це найбільший у США захід з адвокації громадськістю підтримки України. Цього разу участь у саміті взяли понад 500 учасників з 36 штатів, які представляють 97 організацій-партнерів Американської коаліції за Україну.

«В абсолютній більшості випадків, ті, хто адвокують інтереси України, – це громадяни США, що дозволяє їм приходити до своїх представників у владі та говорити про те, що вони просять підтримувати нашу країну, і акцентувати увагу на тому, про яку саме підтримку йде мова. А це досить широке коло питань: і фінансова підтримка України, і необхідність в збільшенні постачання зброї, і тренування наших пілотів на F-16, і важливість посилення санкційного тиску на Росію. Це, зокрема, і геноцид в Україні, і передача Україні заморожених активів РФ, для відбудови нашої країни. Адвокація інтересів України, яку фонд Razom проводить у США – надзвичайно непростий, але і надзвичайно важливий процес, який забезпечує отримання необхідної допомоги нашою країною», – розповідає Евеліна Курілець, виконавча директорка фонду «Разом для України».

Оскільки в Конгресі незабаром мають вирішити долю нового запиту Президента США про фінансову допомогу Україні, учасники саміту кажуть – важливо, що їм вдалося зустрітися з представниками тих конгресменів, які не підтримують фінансування Києва.

«Ми маємо захистити Україну, яка зазнала незаконного вторгнення, що насправді є військовим злочином. Якщо Україна впаде, ніхто не знає, хто впаде наступним. Мета путіна – контролювати майже всю Східну Європу, і його треба зупинити. Я зроблю все, що можу, щоб забезпечити виділення допомоги та озброєння, необхідного для захисту України», – говорить Даг Лемборн, член палати представників Конгресу Сполучених Штатів.

На завершення саміту його учасники розгорнули найбільший український прапор у світі. Він на кілька хвилин замайорів на Національній алеї Вашингтона. Вперше цей стяг розгорнули у 2012 році у Києві і занесли до Книги рекордів України. Його також розгортали в Польщі та кількох містах США, зокрема у Центральному парку Нью-Йорка.



/* */